Ο Mazoha επέστρεψε πιο γρήγορα από ποτέ για να μας χαρίσει ένα ακόμη album χαρακτηριστικό της δουλειάς του, με τίτλο αυτή τη φορά Τώρα Χορός. Ο Τζίμης Πολιούδης πλέον είναι γνωστό πως δεν συμμαζεύεται -πάντα με την καλή έννοια- και μας χαρίζει κάθε χρονιά άπειρη μουσική και ταυτόχρονα άπειρες ευκαιρίες να τον απολαύσουμε ζωντανά και να ζήσουμε την ωραία «φάση» αυτή που έχει δημιουργηθεί γύρω από αυτό του το project.
Λίγους μήνες μετά το Βεντάλιες και Σιδερογροθιές EP, σειρά είχε το full length Τώρα Χορός, που είναι ακριβώς αυτό που μαρτυρά ο τίτλος. Οι ιστορίες και οι μουσικές συνεχίζουν ακριβώς από εκεί που μας άφησε ο ΠΡΤΘΛΤΣ. Μαεστρικά χειρίζεται τα beats και ραπάρει ποπ μελωδίες ”Τώρα Χορός”, μας ταξιδεύει στο ”Νεα Υόρκη”, ένα από τα ωραιότερα κομμάτια του δίσκου για να μας παρασύρει σε synth punk χορευτικό υπαρξιακό παροξυσμό με την ”Τσιχλόφουσκα”. ”Ήρωες Πολλοί Αγάλματα Λίγα”, ένα από τα κομμάτια που ξεχωρίζουν για την αργόσυρτη μελωδική αλήθεια που μας επικοινωνεί για ακόμη μία φορά με αμεσότητα που σκάβει ψυχή. Ακολουθεί το ρομαντικά εξομολογητικό ”Το Πουτανάκι Σου” και το καταιγιστικό ”Ονειρεύομαι Μωρό Μου”. Οι ρυθμοί κινούνται σε παρόμοιους ρυθμούς με το ”Σαν Σκιάχτρο”, και το ”Ψυχολογικά Τραύματα Social Club’‘ αποτελεί το απόλυτο χιτ για κλείσιμο του album. Τραγούδι που κολλάει στο έπακρο και υπάρχει για να ακουστεί live με sing-a-long. Και ποιο δεν είναι εδώ που τα λέμε…
Το Τώρα Χορός ναι, δεν αποτελεί καινοτομία. Επιβεβαιώνει όμως, τη μουσική και στιχουργική δεινότητα του Τζίμη να αποτυπώνει κάθε φορά κοινωνικά, προσωπικά και ερωτικά αδιέξοδα την ίδια στιγμή που σε παρασύρει σε μια χορευτική δίνη.