Η πρώτη μου live επαφή με τους Bokomolech έγινε στη support εμφάνισή τους στους Afghan Whigs τον περασμένο Μάιο στο Vox. Δυστυχώς όμως οι συνθήκες και ο λίγος χρόνος που είχαν στη διάθεσή τους δεν τους βοήθησαν και πολύ. Έτσι λοιπόν η συναυλία τους στο An (στo οποίο όπως είπε ο τραγουδιστής τους, Δημήτρης, είχαν να εμφανιστούν από τις αρχές του 2004) ήταν μια καλή ευκαιρία να τους δούμε όπως τους άξιζε.
Ανταπόκριση: Γιώργος Χούλλης / Φωτογραφίες: Ηλιοστάλακτη Μεγαλιού
![_MG_5157](https://rockinathens.gr/betarockinathens/wp-content/uploads/2013/01/MG_5157-300x200.jpg)
Λίγο μετά τη μέση του σετ, η κιθαρίστρια τής μπάντας λιποθύμησε,κάτι πού τούς ανάγκασε να συνεχίσουν με τη μία κιθάρα. Η μεγάλη έκπληξη ήρθε με το encore που περιελάμβανε το “Six Million Years”, μαζί με την κομματάρα “Sin River” (κατά τη διάρκεια του οποίου ο γράφων δεν έβαλε γλώσσα μέσα τραγουδώντας τους στίχους) και το “Crazy Water” με το οποίο έκλεισαν μία απίστευτη εμφάνιση η οποία ήταν και η τελευταία (μου) για το 2012. Καλή χρόνια σε όλους.
Setlist:
Intro/Is It Not True
Concrete
Slow Freedom
Last Week
Openaire
Buildings Creep
New song
Sandstorm
Drag You Like a Tractor
2nd new song
London
7th Floor
Stitches
Belt
One Light Day
Talk About Fires
Shine
23
Out Of My System
Encore:
Six Million Years
Sin River
Crazy Water